
2012. január 31., kedd
Színház - Az öldöklés istene
Kicsit sok, kicsit kevés
Tavaly január óta fut a Vígszínház színpadán Az öldöklés istene c. színmű, mely a világhírű, magyar származású francia írónő, Yasmina Reza kezei alól került ki. A darab 2009-ben minden fontosabb írói kitüntetést elnyert, Kamondi Zoltán rendezése pedig olyan nagy nevű és közismert színészeket vonultat fel, mint Eszenyi Enikő, vagy Kern András.

2012. január 23., hétfő
Estée Lauder karácsonyi szett (2011) második rész
Az első részben már megmutattam a szett szemhéjpúder palettáját. Naná, hogy a csomag többi része is gyönyörű, ezért róluk is készítettem egy összefoglaló bejegyzést. Aranyba csomagolt szájfények, rúzsok, pirosító-paletta, ecsetek, táskák, minden, mi szem-szájnak ingere! Aki kíváncsi vörös kincsesládika részletes tartalmára, olvasson tovább!
Estée Lauder karácsonyi szett (2011) első rész - A szemhéjpúder paletta (Deluxe Eyeshadow Compact)

E.l.f. kell/nem kell

2012. január 22., vasárnap
Mini bizsu HAUL
Hivatalos ügyek intézése miatt keveredtem Székesfehérvárra, és be kellett ugranom az Alba Plázában található Rossmannba is pár dologért. Sajnos a Bijou Brigitte üzlet túl közl volt hozzá, és az az álnok "Sale!" feliratok is ott ordibáltak. Egye fene, bementem.
2012. január 21., szombat
Könyvajánló - Natascha kampusch: 3096 nap

Valószínűleg soha nem vettem volna meg Natascha Kampusch könyvét, ha csak egy újabb fiktív sikerkönyvről lenne szó. De a tudat, hogy a lány hosszú fogságának elképesztő története igaz, hihetetlen izgalomba hozott. Egy esős tavaszi estén vettem meg a könyvet, és már hazafelé sétálva nem bírtam ki, hogy ne olvassak bele. Rosszul tettem, mert annyira beszippantott, hogy az ázó lapok ellenére sem bírtam becsukni. Mikor hazaértem, a másnapi vizsgára való tanuláshoz szánt könyveket nemes egyszerűséggel lesöpörtem az ágyról, és teljes extázisban átadtam magam ennek a hihetetlen történetnek.
Filmajánló: Noé bárkája
Sándor Pál eme alkotása a bizonyíték arra, hogy a magyar filmipar még mindig képes sallangoktól mentes, gyönyörű műveket legyártani. A hollywoodi kliséket igénytelenül leutánzó magyar „filmeket” e mellett nyugodtan lehúzhatjuk a vécén. Ez a mű igazi hungaricum: összegyűjtöttek egy hadseregre való nagy magyar nevet (Garas Dezső, Kállai Ferenc, Tőröcsik Mari, Alföldi Róbert, Szőke András, Badár Sándor, Pindroch Csaba, Szabó Győző….), és ezeket vegyítették egy koszos, régi pesti bérház hamisítatlan hangulatával, zajaival, őrültségeivel.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)